Príbeh o rytierovi (2001)

Komédia | 132 min
Hodnotenie:
9/10
9

Základné info:

  • Hodnotenie a krátko k filmu Príbeh o rytierovi je jeden z tých filmov, ktoré sú nenápadné, ktoré nemieria vysoko, no zasiahnu vás priamo do srdca svojou úprimnosťou, atmosférou a prirodzeným a zábavným podaním.

Info

Príbeh o rytierovi je jeden z tých filmov, ktoré sú nenápadné, ktoré nemieria vysoko, no zasiahnu vás priamo do srdca svojou úprimnosťou, atmosférou a prirodzeným a zábavným podaním.

Ako veľmi toto dielo milujem. Prečo? Kto si ho pozrel asi tuší, no možno niekto vôbec nevidí v čom je jeho vínimočnosť. Rytiersky svet so všetkými jeho ideálmi bol pre mňa už od dávna svätý. Prísne pravidlá romantického rytiera, ktorý chráni bezbranných, pomáha slabým a zachráňuje tých v núdzi boli pre mňa objektom obdivu. Možno aj pre to tento zdanlivo obyčajný stredoveký komedíjne-moderne profilovaný snímok mám v srdci od prvého momentu pozretia.

Príbeh o Rytierovi/ Knight’s Tale nemá jasný žáner. Počas deja sa prelínajú zaujímavé tématické roviny, ktoré sú dôležité pre každého mladého muža. Láska, úspech, priateľstvo, zábava, česť, peniaze, vnútorný kód, veľké rozhodnutia, nádej,… . Hlavne nádej ma v tomto filme osobité postavenie a všeobecne pre mňa sú najlepšie filmy, ktoré obsahujú nádej. Príbeh o Rytierovi má nádeje plnú náruč. Nie je avšak podaná nezaújímavo, surovo a bezvýznamne. Je podávaná citlivo, zábavne a zmyselne, tak, že dokáže prehovoriť priamo do duše a krásne motivovať.

Postava Willa a jeho priateľov je hlavnou esenciou celého príbehu. Will, ktorého si zahral Heath Ledger, austrálsky herec, ktorého najväčšou rolou vôbec bol Joker v Temnom Rytierovi, je úžastný počas celého filmu. Nechápme sa zle, ono to nie je nejaký vrchol herectva, na to ten film ani priestor neponúka, no jeho výkon je k danej role nesmierne autentický a pasujúci. Vôbec nezaostávajú ani jeho hereckí kolegovia Mark Addy alebo Paul Bettany. Ich výkony sú znamenité a výrazné, čo prispieva k celkovému drive-u filmu. A že ten film drive veru má!

Je to ale jazda! Film ma neskutočný drive a vlastne vôbec nenudí! Veľké absolutórium za vyvážený scenár. Film nie je len bezmyšlienkovou komédiou, ponúka aj silné dramatické momenty životného príbehu alebo veľkých a významných životných rozhodnutí. Dá sa z neho toľko naučiť!

Jedným z faktorov a zaujímavosti filmu je, že bol natáčaný u nás, teda v Česku. Kde inde natáčať rytierski film ako v Európe, kde sa tieto príbehy svojho času reálne odohrávali. Veľa komparzu, ktorý vidíme súčesi a slováci. Dokonca jedna filmová scéna vznikla spontánne pre to, že komparz nerozumel angličtine a teda nevedeli ako zareagovať a neskôr bola umiestnená do filmu. Bizardné!

Trailery & Videá

trailers
x

Príbeh o rytierovi v slovenskom dabingu

Komédia

Reviews ( 1 )

  • pein 22 / 09 / 2017 Reply

    Jeden z najlepších Heathovych filmov. Určite stojí za to.

    9 / 10

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

x